Ogłoszenia parafialne na niedzielę 23 sierpnia 2020 r.

1. Zbiórka na Bejrut.
  2. Parafialne dożynki.
  3. Uroczystość MB Częstochowskiej.
  4. Dzień Wspólnot w Skarżysko Kamienna.
  5. Śmieci na cmentarzu.
  6. Modlitwa na rozpoczęcie roku szkolnego, poświęcenie przyborów.
  7. Intencje mszalne 23 – 30 sierpnia 2020 r.

I.

Tydzień temu ze składki do puszki na zniszczony Bejrut wpłynęła ofiara w wysokości 1170 zł. W imieniu poszkodowanych dziękuje wszystkim ofiarodawcom.

II.

Dziś w naszej parafii Uroczystość Dożynkowa, czyli podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dziękuje mieszkańcom Huty za przygotowanie uroczystości i dożynkowego wieńca. W tym roku z powodu epidemii, nie ma festynu dożynkowego w Jedlińsku, ale ksiądz Dziekan zaprasza delegacje z wieńcem z naszej parafii, na dożynki do kościoła Jedlińsku w przyszła niedzielę na godz. 12.00.

III.

26 sierpnia, w najbliższa środę, doroczna Uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00.

IV.

W najbliższa sobotę Dzień Wspólnoty dla dzieci i młodzicy z oazy, scholi i ministrantów, w Sanktuarium Matki Bożej w Skarżysku Kamienna. Szczegółowych informacji udzieli pani Organistka, Ewelina Górska.

V.

Zostały wywiezione śmieci z cmentarza. Przez jakiś czas dopóki nie będą podpisane umowy z firmami na stałe odbierającymi śmieci, nie będzie podstawiany metalowy kontener na śmieci. W zamian tego pan Artur Kaczmarski zrobi i oznaczy oddzieleni place, sektory do segregacji cmentarnych śmieci. Coraz trudniej wywieść jest śmieci niesegregowane, jeszcze trochę w ogóle będzie to niemożliwe. Już niewiele firm przyjmuje jeszcze śmieci niesegregowane.

VI.

W przyszłą niedziele 30 sierpnia, na Mszy św. o godz. 9.00 modlitwy na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego  i poświęcenie przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci. Zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli.

VII.

Intencje mszalne 23 – 30 sierpnia 2020 r.

Niedziela – 23 sierpień 2020r. Dożynki Parafialne.

Godz. 7.00 –  Dorota Grzybowska z Sakinówki – za sp. Grzegorza Grzybowskiego w 10 r. śmierci.

Godz. 9.00 –  Helena Fronczyk z Bierwiec – za sp. Wojciecha Fronczyka, Antoniego, Józefę Albinowskich.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Kazimiery i Mieczysława Kwiatkowskich z Jeziorna w 60 r. ślubu, o zdrowie   i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dla dzieci, wnuków, prawnuków i całej rodziny.

Chrzest – Nel Krupa z Bierwiec.

Poniedziałek – 24  sierpień 2020r.

Wtorek – 25 sierpień 2020r.

Środa – 26 sierpień 2020r. Matki Boskiej Częstochowskiej

Godz. 9.00 – Teresa Chmielewska z Jeziorna – za śp. Annę, Stanisława Chmielewskich, Leokadię, Stefana Górków.

Godz. 17.00 – Dz – bł w intencji Teresy i Stanisława Tchórzewskich z Jeziorna, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dla małżonków, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Czwartek – 27 sierpień 2020r.

Piątek –  28 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 –  Andrzej Sławiński  z Sakinówki – za sp. Annę, Józefa, Andrzeja, Stanisława Sawickich, Władysławę Kozera, Józefa, Jadwigę Drożdżów.

Godz. 7.30 – Od rodziny – za śp. Mariana Nowińskiego w r. śmierci, Mariannę Nowińska, zmarłych z rodziny Nowińskich, Małków i Kowalczyków.

Sobota – 29 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 – Krystyna Bolek z Wierzchowin za śp. Jana Bolka w 2 r. śmierci.

Godz. 7.30 – Bożena Krupa z Bierwiec – za sp. Teresę Krupa w 4 r. śmierci, Stanisława, Juliannę i Józefa Krupów.

Godz. 11.00 – Chrzest – Jakub Zawadzki z Jeziorna.

Godz. 17.00 – Msza św. ślubna – Magdalena Masiarz z Wierzchowin i Wojciech Kusio z Radomia.

Niedziela – 30 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 – Dz – bł w intencji Konrada Nogalskiego z Huty w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 9.00 –  Dz – bł w intencji Anny i Waldemara Murawskich z Sakinówki w 19 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Małgorzaty i Marcina Zabielskich z Bierwiec w 20 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę matki Bożej dla małżonków, dzieci i całej rodziny.