Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16 sierpnia 2020 r.

1. Odpust parafialny.
  2. Dożynki parafialne.
  3. Śmieci z cmentarza.
  4. Zbiórka do puszek na zniszczony Bejrut
  5. Intencje mszalne 16 – 23 sierpnia 2020 r.

I.

W najbliższą sobotę 22 sierpnia nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Królowej. Msze św. o godz. 9.00; 12.00 i 17.00.

Procesja wokół świątyni po Mszy o godz. 12.00. Proszę aby były osoby które tak, jak każdego roku wezmą chorągwie, baldachim, feretrony. Proszę aby dziewczynki sypały kwiatki.

Kapłani z naszego jedlińskiego dekanaty przyjadą na Mszą św. o godz. 12.00.

II.

W przyszła niedzielę 23 sierpnia, na Mszy św. o godz. 12.00, nasze parafialne dożynki, czyli podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony naszych, pól, sadów i ogrodów.

W tym roku parafialna uroczystość dożynkową przygotowują mieszkańcy Huty. W tym roku powodu epidemii, nie ma gminnych dożynek w Jedlińsku.

III.

W dalszym ciągu są trudności z wywiezieniem śmieci z cmentarz. Firma Radkom, która ma główne wysypisko o okolicy wstrzymała wywóz śmieci z cmentarzy.

W tym tygodniu poszukam innej firmy, już nie z Radomia ale gdzieś z okolic Grójca, Otwocka czy Piaseczna.

IV.

Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla zniszczonego wybuchem Bejrutu.

Intencje mszalne 16 – 23 Sierpnia 2020 r.

Niedziela – 16 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 – Anna Wojciechowska z Sakinówki – za śp. Tadeusza w r. śmierci, Jadwigę, Bogusława Wojciechowskich, Marię Żołądkiewicz.

Godz. 9.00 – Od dzieci, Kamili i Marty – dz – bł w intencji Barbary i Pawła Trzeciak z Czarnego Ługu w 25 r. ślubu, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, oraz opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Haliny i Wiesława Maj z Bierwiec w kolejna r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci, wnuków i prawnuczka.

Poniedziałek – 17  sierpień 2020r.

Godz. 7.00 –  Dz – bł w intencji Elżbiety i Józefa Koperskich z Wierzchowin w rocznicę ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dzieci i całej rodziny.

Wtorek – 18 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 – Od rodzeństwa – za sp. Marka Szymańskiego w 10 r. śmierci.

Środa – 19 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu za sp. Józefa Nowakowskiego.

Czwartek – 20 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 –  Od Rodziny za sp. Stanisławę Sowińska w 1 r. śmierci.

Piątek –  21 sierpień 2020r.

Sobota – 22 sierpień 2020r. Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Królowej

Godz. 9.00 – KŻR Jolanty maj z Obózka – dz – bł w intencji sióstr z Kółka różańcowego, ich rodzin,                   o zdrowie, potrzebne Boże łaski i opiekę Matki Bożej Królowej Różańca św. a także w intencji kapłanów,    ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, także o zdrowie i opiekę Matki Bożej, Matki kapłanów.

Godz. 17.00 – Zofia Bednarczyk z Czarnego Ługu – za sp. Stanisława, Józefa, Marka, Piotra Bednarczyków, Emilie i Walentego Wierzbickich.

Godz. 18.00 – Msza św. ślubna – Ewa Bolek z Kruszyny i Dominik Górnik z Kruszyny.

Niedziela – 23 sierpień 2020r.

Godz. 7.00 –  Dorota Grzybowska z Sakinówki – za sp. Grzegorza Grzybowskiego w 10 r. śmierci.

Godz. 9.00 –  Helena Fronczyk z Bierwiec – za sp. Wojciecha Fronczyka, Antoniego, Józefę Albinowskich.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Kazimiery i Mieczysława Kwiatkowskich z Jeziorna w 60 r. ślubu, o zdrowie   i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dla dzieci, wnuków, prawnuków i całej rodziny.

Chrzest – Nel Krupa z Bierwiec.