Ogłoszenia parafialne na niedzielę 25 maja 2024 r.

Spis treści

  1. Nabożeństwo majowe
  2. Boże Ciało
  3. I Sobota miesiąca
  4. Błogosławieństwo dzieci
  5. Sprzątanie
  6. Kandydaci na ministrantów
  7. Ławka
  8. Intencje mszalne

I

Zapraszam na Nabożeństwa majowe dzieci, młodzież, i dorosłych. Majówka na dniu powszednim o godzinie 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

II

W najbliższy czwartek doroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli uroczystość Bożego Ciała. Jest to tzw. święto nakazane, czyli tego mamy obowiązek być na Mszy świętej. Jest to dzień wolny od nauki w szkole i wolny dla wielu od pracy zawodowej. Tego dnia 3 Msze święte, o godzinie 7.00; 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godzinie 11.00 tradycyjna procesja do 4 ołtarzy.

Proszę tak jak każdego roku aby mieszkańcy wiosek przygotowali ołtarze na uroczystość Bożego Ciała. Zapraszam na procesje dzieci, młodzież, dorosłych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Proszę aby były osoby które wezmą różaniec, chorągwie i feretrony.

Po uroczystości Bożego Ciała oktawa tej uroczystości. Msze święte w czasie oktawy po południu. Po pierwszej Mszy św. o godzinie 16.30 recytowana litania do Serca Pana Jezusa i procesja Eucharystyczna jeden raz wokół kościoła.

III

W tym tygodniu I Sobota miesiąca. Modlitwa różańcowa po drugiej Mszy św. czyli o godzinie 17.30.

IV

W przyszłą niedzielę 2 czerwca, na Mszę św. o godzinie 9.00 zapraszam wszystkie dzieci z naszej parafii. Podobnie jak od wielu lat, na zakończenie Mszy uroczyste indywidualne błogosławieństwo każdego dziecka. Podobne jak w latach wcześniejszych „Stowarzyszenie czas na zmiany”,  przygotowało, paczki, z okazji Dnia Dziecka. Środki na zakup podarunków zostały pozyskane z akcji „Chlebek na wielkanocny Stół, przeprowadzą w Niedzielę Palmową.

V

Dziękuję mieszkańcom Zielonki za to że w ostatnim czasie dbali o sprzątane i kwiaty w naszym kościele. Kolejka sprzątających w kościele  przechodzi teraz na Sakinówkę, od strony Bożej Woli.

VI

Zapraszam chłopców z kas III, a wiec chłopców pierwszokomunijnych, ale także ze starczych klas, na spotkanie kandydatów na ministrantów. Spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 11.00.

VII

W minionym tygodniu zaginęła, została skradziona w nocy jedna z 6 ławek stojących przed kościołem. Ławek rok temu zakupiłem 6, a teraz jest 5. Kradzież ławki zgłosiłem na policje w Jedlińsku. Ławki stojące przed kościołem są charakterystyczne, ze względu na kształt i kolor, niewiele jest takich ławek, stąd ławka łatwa jest do rozpoznania.

Gdyby ktoś widział taką ławkę od proszę o informacje na posterunku policji w Jedlińsku, bądź bezpośrednio do mnie. Można tez zostawić jakąś informacje w skrzynce pocztowej obok bramy wjazdowej na plebanię.

Pragnę ponadto poinformować że w czerwcu zostanie zamontowany rozbudowany monitoring, czyli kamery rejestrujące. Kamery  wewnątrz kościoła, kamery na zewnątrz kościoła, na plebanii i prawdopodobnie także na cmentarzu, szczególne wokół śmietnika. Prawdopodobne ponieważ są to dość zacznie koszty zakupu tylu urządzeń jednocześnie.

Tych  urządzeń nagrywających musi być więcej, to nie może być tylko jednaka kamera, jeśli system ma mieć sens, jeśli ma spełnić oczekiwania, widzieć w dzień i w nocy, widzieć z każdej strony, widzieć z przodu,           z boku i tyłu, to tych kamer musi być więcej. Co jakiś czas słyszymy w radio, telewizji o różnych włamaniach    i zniszczeniach dokonanych w kościołach, bywa że bardzo wstrząsających i oburzających np. rozbicie tabernakulum.

To muszą być urządzenia lepszej, wyższej klasy, urządzenia które potrafią widzieć, nagrywać obraz nie tylko w dzień przy dobrym oświetleniu, ale także widzieć i nagrywać w nocy, przy słabym oświetleniu. Większość złych rzeczy dzieje się pod osłoną nocy. Takie kamery także są, ale są odpowiednio droższe.

VIII

Intencje mszalne – 26 maj – 2 czerwiec 2024r.

Niedziela – 26 maj 2024r. Uroczystość Trójcy Świętej

Godz. 7.00 – Od rodziców – za śp. Janusza, Krystynę, Henryka Skowron, Teresę, Huberta i Piotra Bolek.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Renaty i Łukasza Jurek w kolejna r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla małżonków i syna Partyka.

Godz. 12.00 – od zony i dzieci – dz – bl w intencji Rafała Sumińskiego w r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej.

Chrzest – Lena Ćwiek z Wierzchowin.

 

Poniedziałek – 27 maj 2024r.  

Godz. 7.00 – Od rodziców – dz – bl w intencji ks. dr Macieja Będzińskiego w 18 r. święceń kapłańskich,           o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę  Matki Bożej, Matki kapłanów.

Godz. 16.30 – Aneta Wolak z dziećmi – za sp. Bożenę Sułkowską w 3 r. śmierci.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Elżbieta Chojnacka z Kruszyny – za sp. Marianne Ulbach, Janinę i Stanisławę Chojnackich, Leokadie Janiec i dusze cierpiące w czyśćcu.

 

Wtorek – 28 maj 2024r.  

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Bernadetę Ptaszyńską.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Dorota Żarłok z Kruszyny Stacja – za śp. zmarłych z rodziny Żarłoków, Adamskich, Kwietniów   i Adamczyków.

 

Środa – 29 maj 2024r.

Godz. 16.30 – Irena Bromińska z Bierwiec – za śp. Mariannę i Józefa Kujawiaków, Krzysztofa Świerczyńskiego, zmarłych z rodziny Zegarków i zmarłego Mariana Potrzebowskiego.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Od dzieci – za śp. Mariana, Natalie Jarosz, Marie, Władysława winek, Marię Boros.

 

Czwartek – 30 maj 2024r. Boże Ciało  

Godz. 7.00 – Od Agnieszki Górka i syna Michalak – za sp. Stanisława Górkę.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Karola i Szymona Majkusiak z Wczasowej w 18 r. urodzin,        o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opieką Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 11.00 –  Za Parafian. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy.

 

Piątek – 31 maj 2024r. 

Godz. 10.00 – Chrzest – Aurelia Stój z Kruszyny.

Godz. 16.30 –  Za śp. ks. Władysława Kosiec i ks. Jana Grochowskiego.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Od rodziny – za sp. Wiesława Zakrzewskiego w r. śmierci, zmarłego Kamila, zmarłych              z rodziny Zakrzewskich, Władysława Jabłońskiego, zmarłych z rodziny Jabłońskich.

 

Sobota – 1 czerwiec 2024r. I Sobota miesiąca

Godz. 16.30 – Marianna Maj z Jeziorna – za śp. Stefana, Stanisławę, Piotra, Mieczysława maj, Jana, Karolinę Jaroszków.

Godz. 17.00 – Anna Jabłońską z Kruszyny –  za sp. Zofię, Stanisława, Jerzego, Edwarda Gołąbek, Mariana, Mariannę, Stanisława, Zenobię, Tadeusza, Wandę, Adama Jabłońskich i Renatę Stępień.

Godz. 17.30 – Nabożeństwo  I Sobotnie

Godz. 18.30 – Msza święta ślubna – Krzysztof Skowron z Wierzchowin i Katarzyna Czubak z parafii Wysoka.

 

Niedziela – 2 czerwiec 2024r. 

Godz. 7.00 – Za Parafian.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bl w intencji Emilii i Tomasza Tarnowskich w 1 r. ślubu, o zdrowie, potrzebne Boże łaski i opiekę Matki Bożej.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Emilii i Michała Puk z Bierwiec w 1 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.       Chrzest – Zofia Puk z Bierwiec.