Ogłoszenia parafialne na niedzielę 12 maja 2024 r.

Spis treści

  1. Nabożeństwo majowe
  2. I Komunia Święta
  3. Rocznica
  4. Kandydaci
  5. Zesłanie Ducha Świętego.
  6. Intencje mszalne

I

Zapraszam na Nabożeństwa majowe dzieci, młodzież, i dorosłych. Majówka na dniu powszednim                o godzinie 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

II

Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą przyjmie 37 dzieci. Zapraszam dzieci, rodziców, rodziny do kościoła na Msze św. w Białym tygodniu. Dzieci przychodzą na Mszę św. o godzinie 16.30 i zostają na Nabożeństwo majowe.

W piątek oddanie dzieci pod opiekę Jezusowego Serca i wręczenie dzieciom obrazków na Pierwsze Piątki Miesiąca. W sobotę oddanie dzieci pod opiekę Mati Bożej i wręczenie dzieciom obrazków Pierwszokomunijnych.

W środę 15 maja, dzieci pod opieka rodziców udają się do Sanktuarium Matki Bożej w Kałkowie. Autokar zatrzyma się o godz. 7.40 obok szkoły w Wierzchowinach, o godz. 7.45 obok przejazdu kolejowego na Kruszynie i przed godziną 8.00 obok kościoła.

Dziękuję rodzicom Pierwszokomunijnych dzieci za całoroczną dobrą współpracę w przygotowanie do dzisiejszej uroczystości, dziękuję za dar ofiarowany dla kościoła i raz jeszcze za sprzątanie, generalne porządki w świątyni i terenu wokół niej. Dziękuję paniom Katechetkom za całoroczną katechezę w szkole i za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

III

W przyszłą niedziele 19 maja na Mszy Św. o godzinie 12.00, uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. dzieci z klas IV.

IV

Zapraszam chłopców z kas III a wiec chłopców pierwszokomunijnych, ale także ze starczych klas, na spotkanie kandydatów na ministrantów. Spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 11.00. Spotkanie będzie trwało jedna godzinę zegarową.

V

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Św.

VI

Intencje mszalne -12 – 19 maj 2024r.

Niedziela – 12 maj 2024r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa 

Godz. 7.00 – Krystyna Łańcuchowska z Sakinówki – za sp. Kazimierę, Jana Skibów w r. ich śmierci, Annę, Feliksa Łańcuchowskich, Grzegorza Skibę, Dominika Ślędakowskiego.    Po Mszy św. Nabożeństwo majowe.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Adama Kalbarczyka z Bierwiec   w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 11.00 – Msza św. w intencji dzieci Pierwszokomunijnych.

 

Poniedziałek – 13 maj 2024r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Mariann Nowakowską w 7 dzień po śmierci.

Godz. 16.30 – od dzieci – za śp. Janinę Sąpór w 13 r. śmierci i Tadeusza Sąpór.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Daniela Król z Bierwiec – za śp. Józefę, Stanisława, Franciszka   w r. śmierci Sąpór, Zbigniewa Króla.

 

Wtorek – 14 maj 2024r.  

Godz. 16.30 – KŻR Teresy Sułek z Bierwiec – dz – bł w intencji sióstr i braci z Kółka Różańcowego, o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, oraz za kapłanów, ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowie i Dary Ducha Św. w kapłańskiej posłudze.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Bezimienna za dusze cierpiące w czyśćcu.

 

Środa – 15 maj 2024r.

Godz. 16.30 – Elżbieta Marus z Wierzchowin – za sp. Jana Sowińskiego w r. śmierci, Bolesława Sowińskiego i zmarłych z rodziny Sowińskich i Bieńków.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Ireneusz Zegarek z Bierwiec –  za śp. Zofią, Mariana, Tadeusza Zegarek, Stefanie Sułek.

 

Czwartek – 16 maj 2024r. 

Godz. 16.30 – KŻR Krystyny Górka z Bierwiec – za sp. Mariannę Kwiatkowską.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – KŻR Jadwigi Skiba z Sakinówki –

 

Piątek – 17 maj 2024r. 

Godz. 16.30 – Anna Żarłok z Kruszyny –

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Pawłowska Julianna z Bierwiec – za śp. Mariusza Pawłowskiego w 2 r. śmierci, Jana, Natalię Pawłowskich, Marię, Mariannę i Stanisława Kaczmarskich.

 

Sobota – 18 maj 2024r. 

Godz. 16.30 – KŻR Marianny Maj z Jeziorna – dz – bł w intencji sióstr i brata z Kółka Różańcowego,                o zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, oraz za kapłanów,                     ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowie i Dary Ducha Św. w kapłańskiej posłudze.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Marianna Pawelec z Bierwiec – za śp. Zygmunta Pawelca w r. śmierci i Artura Pawelca.

 

Niedziela – 19 maj 2024r. Zesłanie Ducha Świętego

Godz. 7.00 –Marianna Maj z Bierwiec – za śp. Leokadię, Mariana Bednarskich, Mariana, Katarzynę, Jana, Tadeusza, Łukasza Maj.

Godz. 9.00 – Elzbieta Adamczyk z Bierwiec – za śp. Kazimierę i Jana Skibów w r. ich śmierci i za śp. Grzegorza skibę.

Godz. 12.00 – Msza św. w intencji dzieci z klas IV w rocznicę I Komunii Św.