Ogłoszenia parafialne na niedzielę 5 maja 2024 r.

Spis treści

  1. Nabożeństwo majowe
  2. I Komunia Święta
  3. Zbiórka dla chorego Stasia
  4. Intencje mszalne

I

Zapraszam na Nabożeństwa majowe dzieci, młodzież, i dorosłych. Majówka na dniu powszednim                o godzinie 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

II

Dziękuje rodzicom dzieci z Klas III, tym którzy byli wczoraj i pracowali przy generalnych porządkach przed uroczystością I Komunii Świętej. Dziękuje za sprzątanie w świątyni, za prace porządkowe na zewnątrz, na parafialnym parkingu, parkingu przed kościołem, koszeniem trawy, sprzątanie wokół kościoła i przycinaniem drzew przed kościołem.

Uroczystość Pierwszej Komunii w następną niedzielę, 12 maja na Mszy św. o godzinie 11.00. Spowiedź dzieci, rodziców, rodziny w sobotę od godziny 9.00. Spowiadać razem będzie 3 kapłanów.

W tym roku do I Komunii przystępuje duża grupa dzieci, bo aż 37, już dawno nie było tak licznej grupy. Bardzo proszę aby osoby które zazwyczaj przychodzą na Mszę św. w niedzielę na godzinę 12.00, w przyszłą niedzielę wybrały inną godzinę 7.00 lub 9.00, tak aby jak najwięcej miejsca zostawić  rodzinie Pierwszokomunijnych dzieci.

III

Tydzień temu także w naszej parafii była zbiórka dla chorego 5 letniego Stasia, którego czeka bardzo kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Jest lek na jego chorobę, ale to jeden z najdroższych leków na świecie, stąd prośba rodziców o pomoc skierowana do wielu parafii, w tym również do naszej.

Rodzice chorego Stasia dziękują serdecznie za przeprowadzoną zbiórkę wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii. Tydzień temu na pomoc dla Stasia wpłynęła kwota 5022 złotych. Rodzice dziękując wszystkim darczyńcom, dziękują także woluntariuszom z naszej parafii za zbierane ofiary.

VI

Intencje mszalne – 5 – 12 maj 2024r.

Niedziela – 5 maj 2024r.  

Godz. 7.00 – KŻR Krystyny Bolek z Wierzchowin – za śp. zmarłe siostry  z KŻR, zmarłych księży Proboszczów, Bronisława Kaczmarskiego, Józefa Suligowskiego, Władysława Kosiec i za Jana Jóźwika.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji małżonków, Anety i Radosława Kacperczyk z Kruszyny w kolejna r. ślubu,        o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Małżonków, dzieci Jarosława i Weroniki       i dla całej rodziny.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Strażaków z ochotniczej Straży Pożarnej z Bierwiec, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo w życiu, osobistym, rodzinnym i strażackiej posłudze, opiekę Matki Bożej i św. Floriana patrona Strażaków.  Po Mszy św. Nabożeństwo majowe.

 

Poniedziałek – 6 maj 2024r.

Godz. 16.30 – Teresa Janiec z Kruszyny – za śp. Józefa Jańca w 30 r. śmierci, zmarłych z rodziny Jańców i Rutkowskich.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Marianne Komorowską.

 

Wtorek – 7 maj 2024r.  

Godz. 16.30 – Elzbieta Ofiara z Bierwiec – za śp. Stanisława, Tadeusza, Ryszarda Łoskot, Zofię, Jana Ofiara i Jakuba Senatora.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Krystyna Rdzanek z Wolskiej Dąbrowy  – za sp. Józefa Rdzanka w 12 r. śmierci, Ryszarda, Tomasza Szczepaniak, Andrzeja, Stanisławę Jurek, Wacława, Stanisławę Rdzanek, siostrę Jadwigę Rdzanek.

 

Środa – 8 maj 2024r.

Godz. 16.30 – Danuta Jabłońska z Kruszyny – za śp. Zofię, Stanisława Malczewskich, Jana Jabłońskiego.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Marianna Kwiatkowska z jeziorna – za sp. Stanisława Kwiatkowskiego.

 

Czwartek – 9 maj 2024r. 

Godz. 16.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Bolesława Sowińskiego.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Stanisława Grabowska z Bierwiec – za śp. Stanisława Grabowskiego w 1 r. śmierci i Marka Grabowskiego w 7 r. śmierci.

 

Piątek – 10 maj 2024r. 

Godz. 16.30 – Jadwiga Kobza z Wierzchowin – za śp. Teresę, Stanisława, Ryszarda Romanowskich, zmarłych              z rodziny Romanowskich, Górków  i Mariannę Lao.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Bezimienna – za śp. Krzysztofa Olesiaka i Henryka Adamczyka.

 

Sobota – 11 maj 2024r. 

Godz. 16.30 – Od dzieci – za śp. Józefa w r. śmierci i Annę Fudala, Barbarę i Leopolda Majchrzak.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Od uczestników pogrzebu – za śp. Stanisława Górkę w 30 dzień po śmierci.

 

Niedziela – 12 maj 2024r.      

Godz. 7.00 – Krystyna Łańcuchowska z Sakinówki – za sp. Kazimierę, Jana Skibów w r. ich śmierci, Annę, Feliksa Łańcuchowskich, Grzegorza Skibę, Dominika Ślędakowskiego. Po Mszy św. Nabożeństwo majowe.

Godz. 9.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Adama Kalbarczyka  w 18 r. urodzin.

Godz. 11.00 – Msza św. w intencji dzieci Pierwszokomunijnych.