Ogłoszenia parafialne na niedzielę 7 stycznia 2024 r.

1. Niedziela Chrztu Pańskiego
  2. Kolędnicy misyjni
  3. Chór parafialny z Białobrzeg
  4. Plan wizyty kolędowej

Niedziela Chrztu Pańskiego, skłania nas do wdzięczność Panu Bogu z sakrament chrztu świętego, który włączył nas we wspólnotę Kościoła i uczynił przybranymi Bożymi dziećmi.

Podsumowanie akcji „Kolędnicy misyjni”

Kolędnicy misyjni wraz z opiekunem p. Iwoną Górecką bardzo serdecznie dziękują za możliwość głoszenia Dobrej Nowiny o narodzonym Jezusa. Dziękują wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym zebrali kwotę 3667 zł. Środki w całości zostały wpłacone na Papieskie Dzieła Misyjne z przeznaczeniem dla dzieci   w Kolumbii.

Kolędujące dzieci dziękują za wielką życzliwość, dobre słowa i niezwykle serdeczne przyjęcie w domach, co sprawiło, że mali kolędnicy pragną je kontynuować, powtórzyć kolędowanie też w przyszłym roku.

Za każde okazane dobro Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 gościć będziemy chór parafialny z „Harfa Dawida” z parafii Białobrzegi. Chórzyści przyjadą do nas pod opiekę ks. Proboszcza Artura Hejdy z Białobrzeg, śpiewać i grać będą kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe.

Plan wizyty duszpasterskiej w parafii Bierwce 2023/2024r.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00

29 grudzień (piątek) 2023r. – Obózek i Godzisz. Rozpoczęcie od Obózka.

30 grudzień (sobota) 2023r. – Urbanów

2 stycznia (wtorek) 2024r. – Jeziorno

3 styczeń 2024r. (środa) – Kruszyna I część. Rozpoczęcie od rodzin mieszkających przy drodze dojazdowej od Bierwiec. Następnie rodziny mieszkające od strony Jeziorna.

Po zakończeniu tej części, pozostała część Kruszyny w stronę Wierzchowin. Zakończenie u państwa Sławomira i Katarzyny Sumińskich, Kruszyna 30b.

4 styczeń 2023r. (czwartek) – Kruszyna II część. Rozpoczęcie od państwa Grzegorza i Justyny Szymańskich, Kruszyna 30a, zakończenie u Sylwestra i Małgorzaty Kowalczyk, Kruszyna 8.

5 styczeń 2019r. (piątek)  – Wierzchowiny I część – rozpoczęcie od Bogdana        i Teresy Kaniewskich Wierzchowiny 2 – zakończenie u Piotra i Marzeny Jończyk, Wierzchowiny 16a.

8 styczeń 2024r. (poniedziałek) – Wierzchowiny II część. Rozpoczęcie od Henryka i Gabrieli Warylak, Wierzchowiny 16. Zakończenie  u państwa Józefa i Elżbiety Koperskich.

9 styczeń 2024r. (wtorek) –  Sakinówka I część – Rozpoczęcie od stron Bożej Woli, od Mieczysława i Alicji Kowalczyk, Sakinówka 62. Zakończenie u Pawła i Magdy Bieniek, Sakinówka 49a.

10 styczeń 2024r. (środa) – Sakinówka II część – Rozpoczęcie od  państwa Daniela i Marii Sułkowskich, Sakinówka 47. Zakończenie u pani Zofii Urwalskiej (Sakinówka 38a).

11 styczeń 2024r. (czwartek) – Sakinówka III część – Rozpoczęcie od Stanisława i Izabeli Romanowskich, Sakinówka 36a, rodziny mieszkające obok szkoły w Wierzchowinach, następnie rodziny mieszkające wzdłuż dogi w stronę Huty. Zakończenie u państwa Grabickich.

12 styczeń 2024r. (piątek) – Zielonka

13 styczeń 2024r. (sobota) – Budki WierzchowskieRozpoczęcie od Andrzeja i Agnieszki Adamus, zakończenie u pani Krystyny Barańskiej.

15 styczeń 2024r. (poniedziałek) – Huta i Osada Janki. Rozpoczęcie od Osady Janki.

16 styczeń 2024r. (wtorek) – Czarny Ług I część – Rozpoczęcie od pani Krystyny Nojszewskiej, Czarny Ług 6a. Zakończenie u Pawła i Renaty Słomka, Czarny Ług 15.

17 styczeń 2024r. (środa) –  Czarny Ług II część – Rozpoczęcie od Stanisława i Leokadii Fudala, Czarny Ług 14. Zakończenie obok szkoły u Krzysztofa Jańczaka, Czarny Ług 1.

18 styczeń 2024r. (czwartek) – Bierwce – Wczasowa. Rozpoczęcie u Andrzeja  i Lidii Dąbrowskich, Bierwce 29. Następnie domy wzdłuż Wczasowej, zakończenie u  pani Barbary Świtajło.

19 styczeń 2024r. (piątek) – Bierwce Stacja i Kruszyna Stacja

20 stoczeń 2024r. (sobota) – Bierwce za ParkiemRozpoczęcie od pana Marka Krawczyka, zakończenie u  państwa Grzegorza i Beaty Wziątek.

22 styczeń (poniedziałek ) 2024r. –  Bierwce Rynek – rozpoczęcie od strony kościoła, od budynku parafialnego w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy. Następnie domy wzdłuż drogi w stronę lasu. Następnie domy w stronę cmentarza.

23 styczeń (wtorek) 2024r. – Bierwce od Piaskowni. Rozpoczęcie od Krzysztofa i Ewy Zegarek, Bierwce 134. Zakończenie u państwa Pawła i Anety Ofiara, Bierwce 97.

24 styczeń (środa) 2024r. – Bierwce od Plebanii. Rozpoczęcie od Andrzeja i Elżbiety Konopka, Bierwce 95. Zakończenie u Bogdana i Barbary Lewińskich.

Zakończenie kolędy

27 styczeń (sobota) 2024r. – Od godziny 9.00 odwiedziny rodzin u których nie było kolędy, na indywidualne zgłoszenie.

Intencje mszalne – 7 – 14 styczeń 2024r.

Niedziela – 7 stycznia 2024r.

Godz. 7.00 – Marianna Maj z Bierwiec – za sp. Leokadię, Mariana, Teresę, Jana Bednarskich

Godz. 9.00 – Gabriela Bartnik z Czarnego Ługu – za śp. Tadeusza Bartnika w 3 r. śmierci.

Godz. 12.00 – Za Parafian.       Chrzest – Danuta Sowińska z Wierzchowin.

Poniedziałek – 8 stycznia 2024r.

Godz. 7.00 – Bezimienna – za dusze cierpiące w czyśćcu.

Wtorek – 9 styczeń 2024r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Bolesława Sowińskiego.

Godz. 9.00 – Pogrzeb – śp. Marianny Komorowskiej z Wierzchowin.

Środa – 10 styczeń 2024r.

Czwartek – 11 styczeń 2024r.

Piątek – 12 styczeń 2024r.

Sobota – 13 styczeń 2024r.

Godz. 7.00 – Elżbieta Baran z Bierwiec – za śp. Cecylie Grabowską w 8 r. śmierci i Adama Grabowskiego.

Godz. 7.30 – Lidia Rutkowska z Bierwiec – za śp. Zdzisława Rutkowskiego w 1 r. śmierci i Kamila Bolestę w 8 r. śmierci.

Niedziela – 14 stycznia 2024r.

Godz. 7.00 – Jadwiga Kobza z Wierzchowin – za śp. Teresę w r. śmierci, Stanisława, Ryszarda Romanowskich, zmarłych z rodziny Górków i Romanowskich.

Godz. 9.00 – Krystyna Nadolna z Huty – za sp. Kazimierę, Wacława, Zygmunta Gos, Mariannę, Stanisława Nadolnych.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Bożeny i Krzysztofa Bartnik z Huty w 40 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla dzieci, wnuków i całej rodziny.