Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24 grudnia 2023 r. | Wigilia Bożego Narodzenia

Spis treści

  1. Boże Narodzenie
  2. Św. Szczepana
  3. Plan wizyty kolędowej
  4. Uroczystość świętej Rodziny i Nabożeństwo na Zakończenie Starego Roku
  5. Kolędnicy misyjni
  6. Wystawa i konkurs szopek bożonarodzeniowych
  7. Intencje mszalne

I

W tym roku wigilijna wieczerza wypada w dzisiejszy, niedzielny dzień. Zachęcam aby pamiętać o pięknych, starodawnych polskich zwyczajach związanych z wigilijną wieczerzą i aby te świąteczne zwyczaje, przekazywać młodemu polskiemu pokoleniu.

W poniedziałek 25 grudnia w dzień Bożego Narodzenia 4 Msze św. Pasterka o godz. 0.00; 9.00; 10.30             i 12.00. W Boże Narodzenie tak jak każdego roku, nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

Taca z Pasterki, tak jak każdego roku na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

II

We wtorek 26 grudnia, uroczystość św. Szczepana. Tego dnia 3 Msze święte, tak jak w dzień niedzielny,         o godzinie 7.00; 9.00 i 12.00. Na każdej Mszy św. zgodnie z wielowiekowa tradycją poświecenie ziarna owsa.

Taca z uroczystości św. Szczepana na KUL. W pierwszy i drugi dzień świąt, a także w następną niedzielę, będzie dwóch kapłanów. Do naszej parafii z pomocą przyjedzie ks. Karol Kowalczyk, Ojciec Duchowny naszego radomskiego seminarium.

III

Plan wizyty duszpasterskiej w parafii Bierwce 2023/2024r.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00

29 grudzień (piątek) 2023r. – Obózek i Godzisz. Rozpoczęcie od Obózka.

30 grudzień (sobota) 2023r. – Urbanów

2 stycznia (wtorek) 2024r. – Jeziorno

3 styczeń 2024r. (środa) – Kruszyna I część. Rozpoczęcie od rodzin mieszkających przy drodze dojazdowej od Bierwiec. Następnie rodziny mieszkające od strony Jeziorna.

Po zakończeniu tej części, pozostała część Kruszyny w stronę Wierzchowin. Zakończenie u państwa Sławomira i Katarzyny Sumińskich, Kruszyna 30b.

4 styczeń 2023r. (czwartek) – Kruszyna II część . Rozpoczęcie od państwa Grzegorza i Justyny Szymańskich, Kruszyna 30a, zakończenie u  Sylwestera i Małgorzaty Kowalczyk, Kruszyna 8.

5 styczeń 2019r. (piątek)  – Wierzchowiny I część – rozpoczęcie od Bogdana i Teresy Kaniewskich Wierzchowiny 2 – zakończenie u Piotra      i Marzeny Jończyk, Wierzchowiny 16a.

IV

W następną niedzielę uroczystość Świętej Rodziny i zarazem ostatni dzień starego 2023r. Nabożeństwo         z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i  modlitwami na Zakończenie Starego Roku, bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godzinie 12.00.

V

Uczniowie ze szkoły w Bierwcach wraz z Panią katechetką utworzyli grupę kolędników misyjnych.

Kolędnicy Misyjni to mali i więksi misjonarzektórzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny, przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Wraz z tym przesłaniem niosą radość i pokój Bożego Narodzenia. Są jak aniołowie w Betlejem „zwiastujący radość wielką” i głoszący: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.

Opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, w tym roku będą w czasie odwiedzin naszych domów opowiadać o sytuacji dzieci z Kolumbii.

Kolumbia zróżnicowany i stosunkowo biedny kraj w Ameryce Południowej.

W naszym Kościele 26 grudnia, więc w uroczystość św. Szczepana, na Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych.

Kolędnicy będą kolędować przez 3 dni w godz. 13.00-16.00.

W najbliższy czwartek 28 grudnia – w Bierwcach,

w piątek na Krusznie,

w sobotę – Bierwce – Wczasowa.

Oprócz kolędowania, będą mieli również skarbonkę, do której będzie można ofiarować swoją cegiełkę na pomoc ubogim dzieciom z Kolumbii.

 

Kolędnicy Misyjni będą po każdej Mszy św. w przyszła niedzielę 31 grudnia stać przed kościołem ze skarbonką, do której będzie można dołożyć swój dar dla ubogich kolumbijskich dzieci.

Podsumowanie akcji nastąpi 6 stycznia na Mszy św. o godz. 9.00

W razie jakichkolwiek pytań – odpowiedzi udzieli Pani Iwona Górecka – pani katechetka ze szkoły                 w Bierwcach

VI

W tym roku w naszym kościele odbędzie się wystawa szopek i jednocześnie konkurs na najpiękniejszą rodzinną szopkę Bożonarodzeniową.

Szopki można przynosić do kościoła od przyszłej niedzieli, od 31 grudnia do  6 stycznia.

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród, a po zakończeniu konkursu, zabranie szopek   z powrotem do domu nastąpi w niedzielę 14 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.00.

Zapraszam wszystkie dzieci z terenu naszej parafii, ze szkoły w Bierwcach i szkoły w Wierzchowinach, ale zachęcam także dorosłych Parafian, jeśli chcą, do udziału w konkursie.

W naszej parafii jest wiele zdolnych osób, które mają duże zdolności plastyczne, artystyczne.

Szczegółowych informacji będzie udzielała pani Iwona Górecka – pani katechetka ze szkoły w Bierwcach.

VII

Intencje mszalne – 26 grudzień 2023r – 1 styczeń 2024r.

Niedziela – 24 grudzień 2023r. Wigilia

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Jan Kwiatkowski z Wierzchowin – za śp. Bolesława, Genowefę Kwiatkowskich, Tadeusza Sumińskiego.

Godz. 9.00 – Od żony i dzieci z rodzinami – za śp. Piotra Cichockiego.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

 

Poniedziałek – 25 grudzień 2023r. Boże Narodzenie

Godz. 0.00 – Pasterka – dz – bł w intencji Krystyny i Mariana Łańcuchowskich                    z Sakinówki w rocznice ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Małżonków, dzieci i wnuków.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Anny i Waldemara Murawskich z Sakinówki, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Małżonków, dzieci i całej rodziny.

Godz. 10.30 – Od rodziny – dz – bl w intencji Wiktorii Gołębiowskiej z Czarnego Ługu       w 18 r. urodzin, o zdrowi dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

 

Wtorek –  26 grudnia 2023r. Św. Szczepana

Godz. 7.00 – Krystyna Strzelczyk z Bierwiec – za śp. Jana, Andrzeja, Tadeusza, Marię, Walerię, Stanisławę Strzelczyk, Jana, Bronisławę, Zofię Rogowskich, Ryszarda Urbaniaka.

Godz. 9.00 – Maria Komorowska z Wierzchowin – za śp. Mariana, Karola, Józefę Komorowskich.

Godz. 12.00 – Za Parafian.

 

Środa – 27 grudzień 2023r. 

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Kazimierza Kaczmarskiego.

Godz. 12.00 – Pogrzeb – śp. Jarosława Piwowarczyka z Czarnego Ługu.

 

Czwartek – 28 grudzień 2023r.   

Godz. 7.00 – Bezimienna – za dusze cierpiące w czyśćcu.

 

Piątek – 29 grudzień 2023r.  

Godz. 7.00 –

 

Sobota – 30 grudzień 2023r.  

Godz. 7.00 – Od dzieci z rodzinami – za śp. Teresę Kowalczyk w 12 r. śmierci, Henryka Kowalczyka, Leokadię, Józefa Michalczewskich, Krzysztofa Bojarskiego.

Godz. 7.30 – Stanisław Romanowski z Sakinówki – za śp. Stefanię Romanowską w 5 r. śmierci, Jana, Filomenę Romanowskich, Jana, Henryka Bembeńców, Mariannę, Józefa Wiśniewskich.

 

Niedziela – 31 grudzień 2023r. Świętej RodzinyZakończenie Starego Roku

Godz. 7.00 – Kamila i Łukasz Płonka – za śp. zmarłych z rodziny Nowickich, Fałków, Kolasów, Adamczyków, Płonków, ks. kan. Władysława Kosiec.

Godz. 9.00 – Elżbieta Adamczyk z Bierwiec – za sp. Józefa Adamczyka w r. śmierci, Leokadię, Franciszka, Andrzeja Adamczyk.

Godz. 12.00 – Za Parafian i Nabożeństwo na Zakończenie Starego Roku.     

 

Poniedziałek – 1 stycznia 2024r. Świętej Bożej Rodzicielki

Godz. 7.00 – Za Parafian.

Godz. 9.00 – Od Rodziny – za śp. Józefa. MI

Godz. 12.00 – Bezimienna w intencji znanej Panu Bogu. MI