Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10 grudnia 2023 r.

1. Świece caritas
  2. Paczuszka dla maluszka
  3. Plan cmentarz
  4. Spowiedź chorych
  5. Rekolekcje Adwentowe
  6. Poświęcenie medalików
  7. Kiermasz Świąteczny

Można nabyć świece caritas na wigilijny stół w ramach pięknej, wieloletniej tradycji  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świecę stawiamy na wigilijny stół, a przy najbliższej okazji stawiany na grobach naszych bliskich, jako, znak naszej pamięci, wdzięczność i rodzinnej więzi z naszymi zmarłymi, z ta druga częścią naszej rodziny. W tym rodaku mamy 4 rodzaje świec.

Mała w cenie 10 złotych, oraz piramidę, kule w cenie 20 złotych. Zebrane fundusze zostaną przekazane Caritas Diecezji Radomskiej.

Kolejny 3 już raz, nasza parafia bierze udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Obok chrzcielnicy stoki choinka która przypomina nam o tej akcji. Pod choinkę, tak jak wiele razy w minionych latach, można przynosić swoje paczki, dary. W tym roku zostaną ona przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Warszawie.

Podarunki będą można przynosić jeszcze przez kolejny tydzień, czyli do 17 grudnia. Więcej informacji możemy uzyskać u pani Organistki, zarazem Katechetki Eweliny Górskiej.

Paczki można również przynosić do szkoły w Wierzchowinach. Informacje te są także udostępnione na Facebooku szkoły w Wierzchowinach i Facebooku Parafialnym.

W gablocie przed kościołem możemy zobaczyć wstępny projekt naszego nowego cmentarza. Projekt ten wykonany jest przez pana architekta Macieja Psyka. Pan Maciej Psyk współpracuje z wieloma parafiami         i zaprojektował już kilkanaście cmentarzy w innych parafiach.

Spowiedź chorych w domach przed świętami Bożego Narodzenia 14 grudnia, w czwartek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii w kościele, na plebani, bądź telefonicznie.

Tradycyjnie w 2 niedzielę Adwentu, przeżywamy nasze parafialne Adwentowe Rekolekcje.  Dziś   4 Msze św. o godzi. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Spowiedzi adwentowa i nabożeństwo 40 godzinne nast. W dniu jutrzejszym. Zachęcam aby po Mszy św. pozostać na prywatna, osobista adoracje.

Plan Rekolekcji w na stronie internetowej, w gablocie przed kościołem i na tablicach ogłoszeń w szkole         w Bierwcach i Wierzchowinach. Rekolekcje adwentowe w tym roku przeprowadzi nasz rodak, dobrze nam znany ks. dr. Maciej Będziński, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Dziś na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcenie medalików dla dzieci z klas III, w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii Św.

W przyszłą niedzielę 17 grudnia, po każdej Mszy św. pani Dyrektor szkoły w Wierzchowinach i Rada rodziców zaprasza nas na kiermasz świątecznych ozdób. Kiermasze takie były już także w latach minionych.

Intencje mszalne – 10 – 17 grudzień 2023r.

Niedziela – 10 grudzień 2023r. Rekolekcje Adwentowe

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Od Rodziny – za śp. Henryka, Krystynę, Janusza Skowron, Teresę, Piotra, Huberta Bolek.

Godz. 9.00 – Teresa Sułek z Bierwiec – za śp. Mieczysławę w r. śmierci, Józefa Grzywacz, Katarzynę, Alicję, Andrzeja Sułkowskich, Annę Rutkowską, Macieja Walczaka, Piotra Sułka.

Godz. 10.30 – Anna Bojarska z Miejskiej Dąbrowy – za śp. Leokadię, Józefa Michalczewskich, Franciszkę, Stanisława ofiara, Teresę, Henryka Kowalczyk, Krzysztofa Bojarskiego

Godz. 12.00 – Za Parafian.   Chrzest – Zofia Tkaczyk z Zielonki.

Poniedziałek – 11 grudzień 2023r. Spowiedź Adwentowa i Nabozeństwo 40 godzinne

Godz. 9.00 – Małgorzata maj z Huty – za śp. Łukasza, Stanisława maj, Elżbietę, Stanisława Sułkowskich, Lucynę, Józefa Strzelczyk.

Godz. 12.00 – Elżbieta Flis z Bierwiec – za śp. Aleksandrę, Jana Sapór, Tadeusza, Bogdana Kocińskich.

Godz. 16.00 – Anna Jabłońska z Kruszyny – za śp. Zofię Gołąbek w r. śmierci.

Wtorek – 12 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Teresa Kowalczyk z Bierwiec – za ś. Józefa, Cecylię Chojnackich, Stanisława, Helenę Góreckich, Władysława Kowalczyka.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Bolesława Sowińskiego.

Środa – 13 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Teresa Jędrasiewicz z Zielonki – za ś. Mariannę, Józefa Galińskich, zmarłych z rodziny Galińskich, Rychlów i Jedrasiewiczów.

Czwartek – 14 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Irena Zegarek z Kruszyny – za śp. Zofię w r. śmierci, Edwarda Bolek, zmarłych z rodziny Bolków  i Tchórzewskich.

Godz. 9.00 – Spowiedź chorych w domach.

Piątek – 15 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki o NMP.

Godz. 6.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Mariana Jęczkowskiego.

Sobota – 16 grudzień 2023r.

Godz. 6.00 – Godzinki i NMP.

Godz. 6.30 – Grażyna Wójcik z Bierwiec – za ś. Emila wójcika w r. śmierci, Zofię, Józefa Jarząbek, zmarłych  z rodziny Jarząbków, Wójcików, Jęczkowskich.

Godz. 7.00 – Irena Bromińska z Bierwiec – za śp. Józefa w r. śmierci i Mariannę Kujawiak.

Niedziela – 17 grudzień 2023r.

Godz. 6.30 – Godzinki o NMP

Godz. 7.00 – Agnieszka Babut z Bierwiec – za śp. Józefa Kujawiaka w 3 r. śmierci, Marianne Kujawiak, Krzysztofa Świerczyńskiego.

Godz. 9.00 – Iwona Bień z Huty – za śp. Elżbietę Gołąbek w r. śmierci, Jana Gołąbka, Sławomira i Stanisława Bień.

Rekolekcje Adwentowe

w parafii Bierwce 10 i 11 grudzień 2023r.

Niedziela – 10 grudzień

Godz. 6.30 – Godzinki

7.00 – Msza św. z nauką ogólną

9.00 – Msza św. z nauką  ogólną

10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci (poświęcenie medalików)

12.00 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek – 11 grudzień

Dzień spowiedzi i Nabożeństwo 40 – godzinne

Godz. 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

– Rozpoczęcie spowiedzi od 9.30 do 10.00

– Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu

11.30 – Spowiedź dorosłych

Godz. 12.00 – Msza św. z nauką ogólną.

15.00 – Spowiedź dzieci i młodzieży i udzielenie Komunii św.

15.30 – Spowiedź dorosłych

Godz. 16.00 – Msza św. z nauką ogólną. Zakończenie rekolekcji.