Ogłoszenia parafialne na niedzielę 9 maja 2021 r.

Spis treści

  1. Intencje mszalne – 2 – 9 maj 2021r.
  2. Uroczystość I Komunii Św.
  3. Rocznica I Komunii
  4. Nabożeństwa majowe
  5. Oaza

I

 Niedziela –  9 maj 2021r.     

Godz. 7.00 –  Bogdan Adamski z Kruszyny Stacja – za śp. Stanisława, Józefa, Józefę Adamskich, Ernesta, Tomasza, Henryka  Żarłoków.

Godz. 9.00 –  Za Parafian.

Godz. 11.00 –  Uroczystość I Komunii Św. dzieci z naszej parafii.

Poniedziałek – 10 maj 2021r.

Godz. 16.30 – Jadwiga Kobza z Wierzchowin – za śp. Teresę, Stanisława, Ryszarda Romanowskich, Zofię, Jana Górków, Juliannę, Józefa Romanowskich.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Krystyna Rdzanek z Wolskiej Dąbrowy – za śp. Józefa Rdzanka w 9 r. śmierci, Andrzeja, Stanisławę, Jurek, Tomasza, Ryszarda Szczepaniak, Wacława, Stanisławę Rdzanek, siostrę zakonna Wojcieszkę, Jadwigę Rdzanek.

Wtorek – 11 maj 2021r.  

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Krystynę Zbrożyna w 30 dzień po śmierci.

Godz. 16.30 – Małgorzata Romanowska z Huty – za sp. Stanisława Mrozika w 2 r. śmierci, Jana, Stefanię Romanowskich.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  KŻR Jadwigi Skiba z Sakinówki – dz – bł w intencji sióstr z KŻR i w intencji ich rodzin, o zdrowie, potrzebne Boże łaski i opiekę Matki Bożej oraz w intencji ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowie i dary Ducha św. oraz o zakończenie epidemii.

Środa – 12 maj 2021r.

Godz. 16.30 – Daniela Król z Bierwiec – za śp. Franciszka w r. śmierci, Józefę, Stanisława Sąpór i Zbigniewa Króla.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Od uczestników pogrzebu – za śp. Elżbietę Żuchowską.

Czwartek13 maj 2021r.

Godz. 16.30 – Od dzieci – za śp. Janinę Sąpór w 11 r. śmierci.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Jana Zegarek z Bierwiec – za śp. Zofię, Mariana, Tadeusza Zegarek, Stefanie Sułek.

Piątek14 maj 2021r.  

Godz. 16.30 – KŻR Teresy Sułek z Kruszyny Stacja – dz – bł w intencji sióstr z KŻR i w intencji ich rodzin, o zdrowie, potrzebne Boże łaski i opiekę Matki Bożej oraz w intencji ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i szczególnie w intencji ks. Macieja Będzińskiego, z okazji imienin i 15 rocznicy święceń kapłańskich..

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Marcina Ofiarę.

Sobota – 15 maj 2021r.  

Godz. 7.00 – Bolesław Szczepaniak z Kruszyny Stacja – za śp. Zofię, Jana, Tadeusza, Sławomira Szczepaniak.

Godz. 16.30 – Kzaimiera Sowińska z Wierzchowin – za sp. Jana Sowińskiego w r. smierci, zmarłych z rodziny Sowińskich i Bieńków.

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 –  Mariana Pawelec z Bierwiec –

Niedziela –  16 maj 2021r.

Godz. 7.00 – Elżbieta Adamczyk z Wczasowej – za śp. Kazimierę i Jana Skibów w r. ich śmierci.

Godz. 9.00 –  Od dzieci – za śp. Józefa w r. śmierci, Annę Fudalów.

Godz. 12.00 –   Rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV.

II

Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. dzieci z klas III. 34 dzieci przeżywa dziś pierwszy pełny udział we Mszy św. Wszystkim dzieciom życzę trwałej, pięknej i nieustanne pogłębiającej się przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym. Dzieci, rodziców zapraszam każdego dnia na Biały tydzień. Zapraszam Was na Mszę św. o godzinie 16.30 a potem na Nabożeństwo majowe. Każdego dnia      w Białym Tygodniu będziemy się modlić w wielu różnych intencjach. Wręczenie obrazków pierwszokomunijnych w sobotę na zakończenie Białego Tygodnia.

Dziękuje rodzicom dzieci I Komunijnych za ofiarowany dar dla parafii. W tym roku nie jest to jakiś ornat czy inny liturgiczny przedmiot, lecz mechaniczne, spalinowe urządzenie służące do sprzątania, zamiatania terenu wokół kościoła i zarazem w okresie zimowym jako odśnieżarka do śniegu. Urządzenie to jest zamówione. Jakiś czas trzeba poczekać na jego dostawę. Gdy tylko urządzenie to będzie dostarczone, to w parafialnych ogłoszeniach o tym poinformuje.

III

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 uroczystość Rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas IV. Okazja do spowiedzi każdego dnia od godziny 16.00 do 16.30 i po zakończeniu Nabożeństwa majowego i drugiej Mszy św. czyli od godziny 18.00.

IV

Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na Nabożeństwa majowe. Nabożeństwo majowe na dniu powszednim o godz. 17.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

V

Zapisy na wakacyjny wyjazd oazowy dzieci i młodzieży do 12 maja. A więc zostało już niewiele dni aby zgłosić chęć wyjazdu na wakacyjny, oazowy odpoczynek. W sprawie zapisów proszę się zgłaszać do pani Eweliny Górskiej.