Ogłoszenia parafialne na niedzielę 14 marca 2021 r.

Spis treści

  1. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania
  2. Droga Krzyżowa
  3. Gorzkie Żale
  4. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
  5. 19 marca, uroczystość św. Józefa
  6. Gość Niedzielny
  7. Pomoc dla Igi i zaproszenie na kiermasz Wielkanocny 20 i 21 marca w Jedlińsku na Rynku
  8. Zapowiedzi

I

Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania

 II

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00.

III

Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

IV

Ogłoszenia Duszpasterstwa Rodzin

Tydzień modlitw o ochronę życia: 19 – 25 marca 2021 r

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i Duszpasterstwa Rodzin diecezji radomskiej zapraszamy do włączenia się w Tydzień Modlitw o ochronę życia. Jest to inicjatywa modlitewna, mająca na celu uratowanie życia dzieci nienarodzonych, ich rodziców, którzy znajdują się w trudnej sytuacji lub otrzymali trudną diagnozę prenatalną. Będzie to także modlitwa w intencji pielęgniarek, położnych i lekarzy, polityków, dziennikarzy oraz wszystkich osób domagających się zabijania dzieci nienarodzonych.

Tydzień modlitw rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie świętego Józefa (19 marca), a zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie będzie odmawiana Litania do świętego Józefa, modlitwa świętego Jana Pawła II o poszanowanie życia oraz krótkie rozważanie.

Zachęcam do wspólnej modlitwy w parafiach, we wspólnotach, w rodzinach.

W załączniku są zamieszczone wszystkie teksty modlitewne i rozważania.

Dzień Świętości Życia: 25 marca 2021 r.

25 marca każdego roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzony Dzień Świętości Życia.

Bardzo prosimy o przesłanie listy osób, które podjęły się Dzieła Adopcji Dziecka Poczętego do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin, celem wpisania ich do „Księgi Życia”.

Podobne jak w ubiegłym roku 25 marca, rozpoczynamy także w naszej parafii, przez chętne osoby  9 miesięczną modlitwę, jako Duchową Adopcje Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Ta modlitwa trwać będzie do 25 grudnia, czyli równo 9 miesięcy.

Jak wiemy są tacy, także w Polsce, którzy żądają  zalegalizowania tzw. aborcji na żądanie, aborcji  bez granic. Myślę że domyślamy się, co to znaczy aborcja bez granic. Jeśli ktoś jest zdecydowany, to deklaracje Przyrzeczenia możemy już dziś wziąć z kościoła domu, wypełnić ją i przynieść 25 marca na Mszę świętą, bo wtedy uroczyście rozpoczniemy 9 miesięczne modlitwy i intencji dziecka, którego życie jest zagrożone.

Deklaracje położone jest na klęczniku, w przejściu pod chorem, ponadto możemy sobie wziąć krótki informator, czym jest duchowa adopcja. Rok temu w naszej parafii 15 osób, podjęło Duchową Adopcje. Jak na pierwszy raz to sporo. Myślę ze w tym roku będzie więcej takich osób. Za tę wytrwałą modlitwę, kiedyś nas Pan Bóg wynagrodzi, a za pomoc               w szczęśliwym przyjściu na świat, uratowane dziecko osobiście podziękuje i będzie w niebie naszym serdecznym przyjacielem.

V

19 marca a więc w najbliższy piątek, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość  się od pokarmów mięsnych z racji że tego dnia jest uroczystości św. Józefa.

VI

Gość Niedzielny i Gość Extra

Redakcja „Gościa Niedzielnego” wydała specjalne pismo, zatytułowane „Gość Extra”, specjalny dodatek. Jest ono w całości poświęcone św. Józefowi z okazji Roku Świętego Józefa. Ten dodatkowy numer otrzymują wszystkie parafie które, prenumerują, zamawiają zwykłego cotygodniowego Gościa Niedzielnego.

Wydanie kosztuje 9 zł i jest warte tej ceny. Ten dodatek mogą nabywać stali prenumeratorzy Gościa niedzielnego ale także wszyscy inni chętni. Jeśli zabraknie tego dodatkowego Gościa poświęconego św. Józefowi, to na przyszła niedzielę zamówię więcej egzemplarzy.

VII

W imieniu całej społeczność szkolnej, a przede wszystkim Igi i jej rodziców pragniemy podziękować za wsparcie finansowe i wielkie serce jakie Państwo okazaliście podczas poprzedniej niedzieli. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością i pomocą wielu ludzi o złotych sercach którzy wsparli nas w naszej akcji.

Zebrane zostało 8386 zł, jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca co pozwoli przybliżyć Igę do operacji która da jej szanse na życie. Z całego serca dziękujemy i zapraszamy na kiermasz Wielkanocny z którego finanse będą przekazane na wsparcie dla Igi. Kiermasz ten odbędzie się 20 i 21 marca w Jedlińsku na Rynku. Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenie: Szanowni Państwo w najbliższy weekend tj. 20 i 21 marca na rynku w Jedlińsku będzie prowadzony kiermasz świąteczno-wiosenny, na którym będzie można zakupić dekoracje świąteczne i o tematyce wiosennej, baby i mazurki oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy również do zakupy palm wielkanocnych. Podczas kiermaszu będzie można zrobić sobie zdjęcie z maskotką Jedlińska – raczkiem.

Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na operację Igi Sawosciuk. Dziewczynka potrzebuje kosztownej operacji, która uratuje jej życie. Mamy bardzo mało czasu na zebranie 35000 euro. Organizatorami kiermaszu jest społeczność PSP w Bierwcach. Na kiermasz serdecznie zapraszają Wójt Gminy Jedlińsk – Kamil Dziewierz oraz dyrektor PSP w Bierwcach – Agnieszka Szymańska

Kochani! Nie jesteśmy w stanie wyrazić ogromnej wdzięczności i radości która jest naszym udziałem. Dzięki Waszej pomocy i wsparciu mamy szansę uratować serduszko naszej córeczki Iguni. Dziękujemy że walczycie razem z nami, że nie jest Wam obojętny los chorego dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że obecne czasy są ciężkie dla każdego, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za pomoc finansową. Dziękujemy za poświęcony czas, ogromne zaangażowanie oraz promowanie wszelkich akcji.

Księdzu Proboszczowi dziękujemy za życzliwość, zainteresowanie naszą sytuacją oraz wsparcie finansowe i duchowe.

Mamy nadzieję, że operacja w Munster pozwoli Idze cieszyć się beztroskim dzieciństwem a z nas zdejmie ogromny niepokój o każdy kolejny dzień. W dalszym ciągu prosimy o modlitwę w intencji Igusi, aby nie zabrakło jej sił do dalszej walki… Bóg zapłać Wszystkim.

Agnieszka i Dariusz Sawościuk

Cała taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pomoc dla Igi. Zabrane dziś ofiarę wpłacę na konto fundacji, „Siepomaga”, a fundacja sfinansuje koszt operacji Igi.  Już dziś z góry w imieniu Igi i jej rodziców dziękuję wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom.

VIII

Zapowiedzi

IX

Intencje mszalne 28 luty – 7 marzec 2021r.

Niedziela –  14 marzec 2021r. 

Godz. 7.00 – Krystyna Kaczmarska z Bierwiec – za sp. Zofię, Józefa Kaczmarskich w r. ich śmierci, Stanisława, Józefę, Kazimierza Kaczmarczyk, Zofię Maciąg.

Godz. 9.00 – Od córek z rodzinami – za sp. Helenę i Józefa Nowakowskich w 1 r. śmierci.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

Poniedziałek – 15 marzec 2021r.  

Godz. Zofia Gondek z Kruszyny – za śp. Mariannę Bieniek, Jana, Zofię Kaniewskich, Stanisławę, Henryka Sznyr.

Wtorek – 16 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 – Józef Koperski z Wierzchowin – za sp. Jadwigę, Jana, Aleksandrę, Bronisława Koperskich, Juliannę, Józefa, Władysława Sieradzkich.

Środa17 marzec 2021r.

Godz. 7.00 –  Małgorzata Romanowska z Huty – za śp. Jana Romanowskiego w 25 r. śmierci, Stefanię Romanowską, Mariannę, Józefa Wiśniewskich, Stanisława Mrozika.

Godz. 7.30 – Od córek z rodzinami – za sp. Zbigniewa Króla.

Czwartek18 marzec 2021r.

Godz. 7.00 – Halina Krupa z Bierwiec – za sp. Elżbietę Konarską w r. śmierci, Józefa, Mariannę, Eugeniusza, Pawła, Mariannę Krupów, Ignacego, Marianne Majchrzaków.

Piątek19 marzec 2021r.  

Godz. 16.00 – Droga Krzyżowa.

Godz. 16.30 – Teresa Kowalczyk z Bierwiec – za sp. Józefa, Cecylie Chojnackich.

Sobota –  20 marzec 2021r.  

Godz. 7.00 –  Od rodziny – za śp. Józefa Kujawiaka (imieninowa).

Godz. 7.30 – Od Natalii z Węgierskiej Górki – za śp. Jakuba Senatora.

Godz. 10.00 – Chrzest – Kajetan Stój z Kruszyny.

Niedziela –  21 marzec 2021r.    

Godz. 7.00 – Dorota Żarłok z Kruszyny Stacja – za śp. Józefę, Józefa Adamskich, Henryka, Tomasza, Ernesta Żarłok.

Godz. 9.00 – Teresa Sułkowska z Huty – za sp. Mariannę, Stanisława Nadolnych, zmarłych z rodziny Nadolnych i Dyziaków.

Godz. 12.00 – Dz – bł w intencji Anny i Łukasza Paluch z Czarnego Ługu w r. ślubu, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków i dzieci, Mikołaja i Julii.