Ogłoszenia parafialne na niedzielę 20 listopada 2022 r.

2. Niedziela Chrystusa Króla
  3. Cmentarz parafialny
  4. Opłatki
  5. Bierzmowani

Intencje mszalne – 20 – 27 listopad 2022r.

Niedziela – 20 listopad 2022r.

Godz. 7.00 – Anna Wojciechowska z Sakinówki – za sp. Marię, Zbigniewa Żołądkiewicz, Jadwigę, Tadeusza, Bogusława Wojciechowskich.

Godz. 9.00 – Grzegorz Wziątek z Bierwiec – za sp. Janinę Wziątek w r. śmierci.

Poniedziałek – 21 listopad 2022r.

Godz. 7.00 – Elżbieta Rojecka z Bierwiec – za śp. Cecylię, Józefa Chojnackich, Helenę, Stanisława Góreckich.

Wtorek – 22 listopad 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Tomasza Jurczaka.

Godz. 10.00 – Pogrzeb sp. Haliny Jaroszek z Jeziorna.

Środa – 23 listopad 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Andrzeja Chojnackiego.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Stefanie Jarosz w 30 dzień po śmierci.

Czwartek – 24 listopad 2022r.

Godz. 7.00 – Genowefa Król z Bierwiec – za śp. Józefa w r. śmierci, Mariannę, Tadeusza Glegołów, Mariannę, Wincentego, Zdzisława, Stanisława Król.

Piątek – 25 listopad 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Jana Kacę.

Sobota – 26 listopad 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Kazimierę Kwiatkowską.

Niedziela – 27 listopad 2022r.

Godz. 7.00 –  Jolanta Tarnowska z Sakinówki – za sp. Henryka w r. śmierci i Józefę Tarnowskich.

Godz. 9.00 – Jan i Janina Majak z Wczasowej – za śp. Helenę, Feliksa Majak, Jana, Zofie Sawickich, zmarłych z rodziny Majaków i Sawickich, Janinę Bębeńca, ks. Władysława Kosiec, Marię Podsiadło, Stanisława, Tadeusza Podsiadło, zmarłych z rodziny Podsiadłych i Krystynę Sawicką.

Godz. 12.00 –  Dz – bł w intencji Marty Trzeciak z Czarnego Ługu w 18 r. urodzin, o zdrowi, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Dziś Niedziela zwana Niedziela Króla Chrystusa, która kończy z wolna stary Rok kościelny. Niedziela za tydzień będzie już I niedzielą Adwentu, czyli czasu przygotowania do świat Bożego Narodzenia.

Za tydzień w ogłoszeniach przekaże informacje o rozbudowie naszego parafialnego cmentarza. Jak wiemy stary cmentarz zapełnia się coraz bardziej i jest konieczność jego rozbudowy, powiększenia. Kilka tygodni temu podawałem w ogłoszeniach, po moim spotkaniu z radnymi i sołtysami z naszego terenu, że cmentarz traktowany jest jak budowla, podobnie jak budowa, domu, drogi czy ulicy, dlatego też cmentarz będzie musiał mieć wykonany plan budowlany, wykonany przez projektanta, którzy zna się na projektowaniu tego typu nietypowych budowli.

Bo cmentarz jest budowlą nietypową, rzadko projektowaną i nie każdy projektant chce się podjąć tego rodzaju pracy. Teren cmentarz około 1 hektar będzie przez parafie wykupiony od Lasów Państwowych.

Cmentarz musi mieć w planie wykonanie ogrodzenia, ujęcia wody, śmietnika, parkingu, rozplanowane alejki i sektory na grobowce, aby było łatwe dojście do każdego grobowca.  Te prace mają być wykonane w projekcje budowlanym, jako konieczne, obowiązkowe jeśli cmentarz, przez Nadzór Budowlany i Sanepid ma być dopuszczony do grzebania ciał zmarłych.

Ofiary składanie za opłatki na wigilijny stół i ofiary składane w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej, kolędowej przeznaczone są w całości na budowę nowego cmentarza. Na ten cel jest na koncie parafialnym w banku w Jedlińsku jest zgromadzona kwota ponad 100 tysięcy złotych, kwota dość znaczna ale i tak na pewno nie wystarczająca, aby wykonać wszystkie konieczne prace i uzyskać zgodę Nadzoru Budowlanego i Sanepidu na dokonywanie pochowków w nowej część cmentarza.

Stary cmentarz zakładany był latach 50 minionego wieku. Pierwszy pochówek był w roku 1957. Ówczesne pokolenie, parafian żyjących w tamtych czach, przygotował cmentarz na pochówek dla siebie i dla następnych pokoleń. W 1957 r. większości z nas nie było jeszcze na świecie, albo byli małymi dziećmi, bądź ludźmi bardzo młodymi. Stary cmentarz zapełnia się. I teraz nasze pokolenie przygotowuje nowe miejsce pochówku, jeśli już nie dla siebie, bo niektórzy mają rodzinne grobowce,  to dla następnych pokoleń naszej Bierwieckiej parafii, tak jak to uczyniły te wcześniejsze pokolenia w latach 50 minionego wieku.

Za tydzień w ogłoszeniach podam jeszcze więcej informacji dotyczących rozbudowy naszego parafialnego cmentarza.

Poświecenie opłatków na wigilijny stół w II Niedzielę Adwentu, czyli w niedzielę 4 grudnia. Opłatki podobnie jak przez ostatnie, minione 2 lata, będą wyłożone w koszu obok chrzcielnicy i każda rodzina bierze je sobie sama, podobnie jak to było w ostatnich latach.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 moje spotkanie z kandydatami do bierzmowania w dolnej kaplicy.