Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 lipca 2022 r.

2. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowa na Jasną Górę
  3. Naprawa schodów

Intencje mszalne 3 – 10 lipiec 2022 r.

Niedziela – 3 lipiec 2022r.

Godz. 7.00 – Gabriela Markiewicz z Sakinówki –  za sp. Antoniego w r. śmierci, Stanisławę, Jerzego, Jana, Janinę Roberta Jabłońskich, Waldemara Markiewicza w 2 r. uśmierci zmarłych z rodziny Wojciechowskich, Lachów, Szaszków i Roberta Jakubiaka.

Godz. 9.00 – Dz – bl w intencji Katarzyny i Mirosława Jarosz z Jeziorna w 30 r. ślubu, o zdrowi, dalsze Bożę błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla małżonków, dzieci, wnuków i całej rodziny.

Godz. 12.00 – Od męża i dzieci – dz – bl w intencji Ireny Gizickiej z Czarnego Ługu w rocznicę urodzin,           o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej dla Jubilatki, dla męża, dzieci, wnucząt i całej rodziny

Poniedziałek4 lipiec 2022r.

Godz. 7.00 – Andrzej Cedrowski i Urszula Grela – za sp. Janinę, Stanisława Cendrowskich, Krystynę Woźniak, zmarłych z rodziny Woźniaków i Rafalaków.

Godz. 7.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Edwarda Fronczyka.

Godz. 8.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Piotra Bzduchę w 30 dzień po śmierci.

Godz. 11.00 – Pogrzeb – śp. Antoni Sieradzki z Wierzchowin.

Godz. 14.00 – Pogrzeb – sp. Antoni Sawicki z Czarnego Ługu.

Wtorek – 5 lipiec 2022r.    Pielgrzymka do Częstochowy.

Środa – 6 lipiec 2022r.

N.C. Godz. 17.00 – Od rodziców – dz – bł w intencji Kingi Zawadzkiej z Czarnego Ługu w 18 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu.

Czwartek7 lipiec 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Antoniego Sieradzkiego w 7 dzień po śmierci.

Piątek – 8 lipiec 2022r.

Godz. 7.00 – Od uczestników pogrzebu – za śp. Henryka Puka.

Godz. 7.30 – Dz – bl w intencji Marty i Marka Marczaków z Bierwiec w 5 r. ślubu, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Sobota – 9 lipiec 2022r.

Godz. 7.00 – Jadwiga Ofiara z Wczasowej – za śp. Huberta Świątkowskiego w r. śmierci.

Godz. 7.30 – Agnieszka Babut  z Bierwiec – za śp. Marianne Kujawiak z racji imienin i Józefa Kujawiaka.

Godz. 8.00 – Od męża i dzieci – za śp. Teresę Ciężkowską w 3 r. śmierci.

Godz. 8.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Antoniego Sawickiego w 7 dzień po smierci.

Godz. 13.00 – Chrzest – Tomasz Górnik z Kruszyny.

Niedziela – 10 lipiec 2022r.

Godz. 7.00 – Jadwiga Skiba z Sakinówki –

Godz. 9.00 –  Od rodziny – za sp. Krystynę Maj w 3 r. śmierci i Stanisława Maja.

Godz. 12.00 –  Za Parafian.

5 lipca, we wtorek  autokarowa, jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę. Wszystkie miejsca są już zajęte.

Autokar po pielgrzymów zatrzyma się w 3 miejscach.

O godz. 5.15 przy szkole w Wierzchowinach, o godz. 5.20 obok przejazdu kolejowego na Kruszynie i o godz. 5.30 obok kościoła.

W programie Msza św. o godz. 11.00. Czas na prywatą modlitwę, na zwiedzanie sanktuarium i na zakup pamiątek. W drodze powrotnej odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej w Gidlach.

Na pewno zauważyliśmy że naprawa głównych schodów wejściowych została ukończona. Pozostały tylko jakieś drobne prace wykończeniowe. Część marmurowych i granitowych płyt na schodach odkleiła się, a nawet samoczynnie odpadła, przewróciła, a bywało że potłukła, porozbijała się. Dlatego była konieczność ich naprawy, remontu.

Granitowe stopnie i marmurowe podstopnie są ponownie przyklejone i ułożone na schodach.

Dwie barierki ze stali nierdzewnej na schodach, będą zamontowane na wprost głównych drzwi wejściowych, na taką szerokość, jaką szerokość mają całe główne drzwi wejściowe do kościoła.

Korzystając z okazji że są remontowane, pod stopniami schodów założone zostało elektryczne ogrzewanie, aby roztapiać oblodzenie schodów w okresie zimowym, tak aby nie było potrzeby używania piasku a tym bardziej czy jakiś środków chemicznych.

Ogrzewanie jest ułożone na taką szerokość, jaką mają całe głownie drzwi wejściowe do kościoła. Barierki na schodach będą zamontowane w drugiej połowie lipca.

Prace te wykonali nasi parafianie. Za dokonanie naprawy, remontu schodów, dziękuję panom Cezaremu Wójcikowi, Grzegorzowi Kozłowskiemu, Arturowi Kaczmarskiemu, Rafałowi Walczakowi, panom z Bierwiec oraz panu Grzegorzowi Małkowi z Obózka.