Ogłoszenia parafialne na niedzielę 2 maja 2021 r.

1. Intencje mszalne – 2 – 9 maj 2021r.
  2. Kandydaci do bierzmowania
  3. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
  4. Nabożeństwa majowe
  5. Przydrożne figurki
  6. I Piątek miesiąca
  7. Uroczystość I Komunii Św.
  8. Sprzątanie przed uroczystością I Komunii Św.

Intencje mszalne – 2– 9 maj 2021r.

Niedziela –  2 maj 2021r.

Godz. 7.00 – KŻR Krystyny Bolek z Wierzchowin – dz – bł w intencji sióstr z KŻR i ich rodzin, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i nieustana opieki Matki Bożej, a także w intencji ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowi, dary Ducha Św. i opieką Matki Bożej, Matki kapłanów.

Godz. 9.00 – Dz – bł w intencji Anety i Radosława Kacperczyk z Kruszyny w 9 r. ślubu, o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo, dla małżonków, dzieci Jarosława i Weroniki i dla całej rodziny.

Godz. 12.00 – Dz – bl w intencji Strażaków i Strażaczek z OSP w Bierwcach, o zdrowie, Boże błogosławieństwo dla nich, dla ich rodzin, o opiekę Matki Bożej  św. Floriana patrona strażaków.

Poniedziałek – 3 maj 2021r. Matki Bożej Królowej Polski

Godz. 7.00 – Halina Maj –

Godz. 9.00 – Krystyna Łańcuchowska z Sakinówki – za sp. Jana, Kazimierę Skibów w r. ich śmierci, Annę, Feliksa Łańcuchowskich, Grzegorza Skibę, Dominika Ślędakowskiego.

Godz. 12.00 – Od muza i dzieci – dz – bł w intencji Iwony Góreckiej z Kruszyny w 40 r. urodzin, o zdrowie, dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

Wtorek – 4 maj 2021r.

Godz. 16.30 – KŻR Marianny maj z Jeziorna – dz – bł w intencji sióstr z KŻR i ich rodzin, o zdrowie, Boże błogosławieństwo i nieustana opieki Matki Bożej, a także w intencji ks. Proboszcza, ks. Grzegorza Lipca i ks. Macieja Będzińskiego, o zdrowi, dary Ducha Św. i opieką Matki Bożej, Matki kapłanów.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Anna Żarłok z Huty – za sp. Janinę Marianne Rafalak w r. śmierci, Kazimierza Rafalaka, Jana, Stefanie Winek, Bronisława, Genowefę Rafalak.

Środa5 maj 2021r.

Godz. 14.30 – Pogrzeb sp. Stanisława Kwiatkowskiego z Jeziorna.

Godz. 16.30 – Janina Kaca i Jan Górski z Wczasowej – za sp. Józefę, Antoniego, Józefa, Waldemara Górskich, Bronisławę Sońta, wszystkich zmarłych z rodziny Górskich, Kozickich, Kaców, Potrzebowskich, Kalbarczyków.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Od uczestników pogrzebu – za sp. Stanisława Brodę.

Czwartek6 maj 2021r.

Godz. 16.30 – Genowefa Nowińska z Kruszyny – za sp. Mariana Nowińskiego z racji imienin, zmarłych z rodziny Nowińskich, Malków, Kowalczyków.

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Anastazja Potera z Bierwiec – za sp. Józefa Kwiatkowskiego w 6 r. śmierci.

Piątek7 maj 2021r. I Piątek miesiąca

Godz. 16.00 – Spowiedź

Godz. 17.00 – Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Teresa Janiec z Kruszyny – za śp. Józefa w r. śmierci, Jolantę Janiec, zmarłych z rodziny Jańców.

Sobota – 8 maj 2021r.

Godz. 16.30 – Anna Jabłońska z Kruszyny –

Godz. 17.00 –  Nabożeństwo majowe.

Godz. 17.30 – Genowefa Nowińska z Kruszyny – za sp. Kazimierza Kowalczyka w 30 dzień po smierci.

Niedziela –  9 maj 2021r.

Godz. 7.00 –  Bogdan Adamski z Kruszyny Stacja – za śp. Stanisława, Józefa, Józefę Adamskich, Ernesta, Tomasza, Henryka  Żarłoków.

Godz. 9.00 – Karolina Rdzanek z Bierwiec –

Godz. 11.00 –  Uroczystość I Komunii Św. dzieci z naszej parafii.

Intencje mszalne – 2 – 9 maj 2021r

Dziś po Mszy św. o 9.00, spotkanie z kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W dniu jutrzejszym uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00; 9.00  12.00.

Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych na Nabożeństwa majowe. Nabożeństwo majowe na dniu powszednim o godz. 17.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

Przypominam i proszę aby odnowić, oczyścić i przydrożne krzyże i figurki Matki Bożej i teren wokół nich.

W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Do chorych ze spowiedzią udam się w piątek od  godz.9.00.  Spowiedź w kościele od godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę 9 maja o godz. 11.00 w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii. W związku z limitami wiernych na Mszach św. proszę aby parafianie nie mający w tym roku nikogo z rodziny do I Komunii św. przyszli na Mszę św. o godzinie 7.00 lub 9.00, tak aby rodzice i rodzice chrzestni mogli być jak najbliżej dzieci.

Pozostali zaproszeni gości proszę aby uczestniczyli we Mszy św. na zewnątrz.

Uroczystość pierwszej Rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas IV,  w niedzielę 16 maja na Mszy św.

VIII

Dziękuje rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze generalne sprzątanie świątyni i terenu wokół mniej, w tym koszenie trawy i zamiatania parkingu i terenu przed odgrodzeniem kościoła. Przyszło wielu rodziców. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo solidnie i sprawnie.